Start arrow Sport szkolny arrow Mistrzynie w szkołach!
niedziela, 23 wrzesień 2018

Mistrzynie w szkołach!
Autorem jest: Anetta Rybak

30 lipca 2015 roku zdobywczyni olimpijskiego złota Otylia Jędrzejczak podpisała umowę partnerską dotycząca współpracy Miasta Słupska i Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet, dotyczą realizacji projektu “Mistrzynie w szkołach”.

Zajęcia z WF-u w ramach projektu “Mistrzynie w szkołach” odbywały się 18.09 z udziałem Otylii Jędrzejczak mistrzyni olimpijskiej, prezeski Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet, Agnieszki Beszczek-Kordus brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w zapasach w kategorii do 72 kg w stylu wolnym oraz Elżbiety Wójcik – pięściarki, młodzieżowej mistrzyni olimpijskiej. Do tego grona dołączył też minister sportu i turystyki Adam Korol, wcześniej mistrza olimpijskiego z Pekinu w wioślarstwie, czterokrotnego mistrza świata. Do ekipy sportowców dołączył prezydent Słupska Robert Biedroń.

W Hali Lekkoatletycznej Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wspólnie ze sportowcami ćwiczyło ponad 300 dziewcząt ze słupskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich byliśmy również my, czyli uczennice klas I-II Gimnazjum Nr4 wraz z opiekunami p. Anettą Rybak i p.Małgorzatą Kasprowicz oraz Panie Dyrektorki Marzena Śmigielska i Małgorzata Chudy.

Celem projektu jest zachęcenie dziewcząt do aktywności fizycznej i dbałości o zdrowie. Zwrócenie ich uwagi na fakt, że kilku dziesięciominutowe ćwiczenia w ciągu dnia efektywnie wpłyną nie tylko na ich wygląd, ale także samopoczucie.