Start arrow Sport szkolny arrow Mistrzynie w szkołach!
niedziela, 23 wrzesień 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Mistrzynie w szkołach!
Autorem jest: Anetta Rybak   

30 lipca 2015 roku zdobywczyni olimpijskiego złota Otylia Jędrzejczak podpisała umowę partnerską dotycząca współpracy Miasta Słupska i Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet, dotyczą realizacji projektu “Mistrzynie w szkołach”.

Zajęcia z WF-u w ramach projektu “Mistrzynie w szkołach” odbywały się 18.09 z udziałem Otylii Jędrzejczak mistrzyni olimpijskiej, prezeski Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet, Agnieszki Beszczek-Kordus brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w zapasach w kategorii do 72 kg w stylu wolnym oraz Elżbiety Wójcik – pięściarki, młodzieżowej mistrzyni olimpijskiej. Do tego grona dołączył też minister sportu i turystyki Adam Korol, wcześniej mistrza olimpijskiego z Pekinu w wioślarstwie, czterokrotnego mistrza świata. Do ekipy sportowców dołączył prezydent Słupska Robert Biedroń.

W Hali Lekkoatletycznej Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wspólnie ze sportowcami ćwiczyło ponad 300 dziewcząt ze słupskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich byliśmy również my, czyli uczennice klas I-II Gimnazjum Nr4 wraz z opiekunami p. Anettą Rybak i p.Małgorzatą Kasprowicz oraz Panie Dyrektorki Marzena Śmigielska i Małgorzata Chudy.

Celem projektu jest zachęcenie dziewcząt do aktywności fizycznej i dbałości o zdrowie. Zwrócenie ich uwagi na fakt, że kilku dziesięciominutowe ćwiczenia w ciągu dnia efektywnie wpłyną nie tylko na ich wygląd, ale także samopoczucie.

< Poprzedni   Następny >
Nowości
Popularne
© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"