Start arrow Sport szkolny arrow Gala Sportów Walki im. Michała Godnicza oraz Puchar Polski Ju Jitsu Kata Parami 2015
poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Autorem jest: Łukasz Mucha

Słupski Klub Karate Ju-Jitsu Spartans oraz Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 byli organizatorami Gali Sportów Walki im. Michała Godnicza, która połączona była z Pucharem Polski Ju-Jitsu kata parami. Zawody zostały przeprowadzone w hali Gimnazjum nr 4 w Słupsku, w której można było podziwiać różne style walk: kickboxing, karate, ju jitsu, sport kenjutsu. Rywalizowało ponad 100 zawodników i zawodniczek w różnych grupach wiekowych. Obecni byli przedstawiciele między innymi: Bydgoszczy, Inowrocławia, Konina, Wejherowa, Zielonej Góry, Łabiszyna, Szczecina, Torunia i Słupska. Wiele walk było zaciętych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

Zademonstrowano różne techniki. W zmaganiach wzięli udział również nasi uczniowie którzy zajęli czołowe lokaty w swych konkurencjach i tak: karate sanbon kumite dziewcząt 13-16 lat – 1 miejsce Sandra Grybisz, 2 miejsce Aleksandra Klimkowska. W konkurencji sport kenjutsu dziewcząt 13--16 lat – 2 miejsce Aleksandra Klimkowska, 3 miejsce Sandra Gribisz. W konkurencji Ipon Kumite dziewcząt 2 miejsce zajęła Sandra Grybisz a 3 miejsce zajęła Aleksandra Klimkowska. Karate sanbon kumite 14--17 lat 2 miejsce zajął Maksymilian Mucha, Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom którzy pokonywali bardziej utytułowanych zawodników to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski. Szczególne gratulacje należą się Sandrze i Aleksandrze dla których były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi. Na gali w Słupsku wśród gości obecni byli: Eugeniusz Sikora - prezydent Polskiej Akademii Ju-Jitsu, Piotr Witkowski - prezydent IMAF Polska.