Start arrow Wolontariat arrow Różowa wstążeczka
środa, 15 sierpień 2018

Różowa wstążeczka
Autorem jest: Dominika Strzała

W ramach programów edukacji prozdrowotnej I promocji zdrowia pod hasłem “Różowa wstążeczka” w naszym gimnazjum w dniu 16.10.2015r. odbyły się zajęcia z uczennicami klas trzecich. W programie profilaktycznym uczestniczyło 36 uczennic. Miał on celu zapoznanie z profilaktyką nowotworów złośliwych piersi, czynnikami ryzyka oraz z techniką samodzielnego badania piersi.

Zastosowano metodę audiowizualną – film pt. “Samobadanie piersi” oraz ćwiczenie z wykorzystaniem modelu silikonowego. W zajęciach uczestniczyły panie z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Sekcji Oświaty Zdrowotnej I Promocji Zdrowia.