Start arrow Sport szkolny arrow Sukcesy w Unihokeju!
poniedziałek, 25 czerwiec 2018

Sukcesy w Unihokeju!
Autorem jest: Anetta Rybak

Nareszcie wygrana! 29.10 drużyna dziewcząt odniosła zwycięstwo w unihokeju w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży i tym samym awansowała do półfinałów wojewódzkich. Walka była zacięta do końca rozgrywek. W pierwszym dniu turnieju 28.10 dziewczyny pokonały Gimnazjum nr3 3-1, Gimnazjum nr5 1-0. W drugim dniu stoczyły bardzo trudny i zacięty pojedynek z Gimnazjum nr2 remisując 3-3. Po rozegraniu meczy innych drużyn okazało się, że ostatni mecz musiały wygrać 13 bramkami!

Na szczęście przeciwnik, czyli Gimnazjum Społeczne nie był wymagający i wygrały 15-0. Dzięki temu nasze unihokeistki lepszym stosunkiem bramek wygrały cały turniej. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że kilka lat z z rzędu dziewczęta zdobywały miejsca III i II. Wielkie gratulacje!

Skład drużyny:

Asia Sienkiewicz, Ola Barabasz, Gabrysia Pępko, Gabrysia Pacek, Martyna Zakonek, Ola Klimkowska, Natalia Andrzejczuk, Asia Książęk, Paulina Suchomska, Patrycja Rozmiarek.

Opiekun drużyny: Aneta Rybak

Drużyna chłopców również odniosła duży sukces zajmując II msc. Najpierw 23,27.10 pokonali w grupie Gimnazjum nr3 i nr6. 28.10 w półfinale chłopcy po bardzo trudnej i zaciętej walce zremisowali z Gimnazjum nr2 i po rzutach karnych przeszli do finału. Tam spotkali się z drużyną z Gimnazjum nr6, która pokonali w etapie grupowym. Niestety przegrali mecz o I msc. 3-4. Gratulacje dla chłopaków za walkę i zaangażowanie do ostatniej minuty.

Skład drużyny:

Mateusz Borkowski, Marek Rzelek, Maks Mejsner, Kacper Nowak, Piotr Kaczmarek, Mateusz Wypyszewski,Makary Woźniak, Michał Jankowski, Miczał Setera, Filip Przybyłowicz.

Opiekun drużyny: Aneta Rybak, Marek Zawadzki