Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Co słychać w filmie?
niedziela, 23 wrzesień 2018

Co słychać w filmie?
Autorem jest: Joanna Kierul-Cieślak

W dniach 29 – 30 października 2015 r. grupa młodzieży ze Szkolnego Klubu Filmowego pod opieką p. Joanny Kierul-Cieślak brała udział w warsztatach pod tytułem Co słychać w filmie? zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku.
Zajęcia poprowadzili – Marcin Dymiter (muzyk, improwizator, który od 2004 roku realizuje warsztaty koncentrujące się wokół fenomenu dźwięku) oraz Paweł Nowicki ( muzyk i producent). Celem zajęć było przybliżenie roli dźwięku w filmie.
Pierwsze spotkanie poświęcone było dźwiękowej historii kina. Pan Marcin wspólnie z młodzieżą badał, jak muzyka lub jej brak wpływa na odbiór i interpretację obrazu.

Na drugim spotkaniu uczestnicy warsztatów, korzystając z udostępnionych przez prowadzących instrumentów, pod czujnym okiem pana Pawła i pana Marcina, próbowali udźwiękowić obraz, a mianowicie stworzyć własną ścieżkę dźwiękową do fragmentu filmu Charliego Chaplina „Światła wielkiego miasta”. Po krótkiej analizie sceny oraz wyborze instrumentów młodzi twórcy z zapałem przystąpili do pracy. Efekty ich zmagań z instrumentami, pozytywnie zaskoczyły wszystkich.