Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Legalna Kultura
poniedziałek, 18 czerwiec 2018

Legalna Kultura
Autorem jest: Joanna Kierul-Cieślak

25 listopada 2015 r. uczniowie naszego gimnazjum pod opieka pani Hani Czudowicz mieli okazję uczestniczyć w seminarium – LEGALNA KULTURA w edukacji medialnej i audiowizualnej, które zostało zorganizowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku we współpracy z warszawską Fundacją LEGALNA KULTURA. Seminarium miało miejsce w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Dotyczyło ono wprowadzania w szkołach elementów edukacji medialnej i audiowizualnej, korzystania z legalnych źródeł kultury w sieci oraz poszanowania praw autorskich. Spotkanie prowadzili: Marcin Kotyła z Fundacji Legalna Kultura, mecenas Albert Stawiszyński – specjalista ds. prawa autorskiego.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze znakami graficznymi, które informują o licencji danego źródła, mogli także uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące legalności w Internecie. Ciekawe historie i przykłady z życia sprawiły, że młodzież z zainteresowaniem słuchała prowadzących, a potem żywo uczestniczyła w dyskusji.