Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Mikołajkowe czytanie literatury
poniedziałek, 18 czerwiec 2018

Mikołajkowe czytanie literatury
Autorem jest: Joanna Kierul-Cieślak

7 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja MIKOŁAJKOWEGO CZYTANIA LITERATURY w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Tym razem słuchaczami były nieco starsze dzieci, mianowicie uczniowie klas pierwszych, którzy mieli okazję przeżyć przygody związane z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia wraz z Mikołajkiem. Fragmenty „Nowych przygód Mikołajka” czytali w mikołajkowych czapkach uczniowie klasy IIb( Sandra Grybisz, Dominik Gołembowski, Julita Czerwińska, Martyna Zakonek), którzy świetnie wcielili się w swoje role. Imprezie towarzyszyły dźwięki znanych i lubianych kolęd bożonarodzeniowych.

Akcja miała na celu zachęcenie uczniów do czytania, uświadomienie jak ogromne znaczenie dla rozwoju emocjonalnego, kreatywnego oraz rozwoju wyobraźni ma czytanie.