Start arrow Aktualności arrow Samorząd Uczniowski arrow Góra grosza
poniedziałek, 18 czerwiec 2018

Góra grosza
Autorem jest: Adrian Borysewicz

Jak co roku nasza szkoła włącza się w akację "Góra grosza". Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom dla domów dziecka i rodzin zastępczych.
Zbiórka została przeprowadzona w dniach 23.11.2015 – 04.12.2015r. Nad sprawnym przeprowadzeniem akcji czuwali członkowie Samorządu Uczniowskiego.
Z dnia na dzień „góra grosza” się powiększała. Ostatecznie łączna waga zebranych monet dotarła do 15 kilogramów, natomiast kwota zebranych funduszy wyniosła 241,35zł.

Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Za zaangażowanie uczniów, wychowawców klas i wszystkich nauczycieli serdecznie dziękujemy.