Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Noc Biologów
poniedziałek, 18 czerwiec 2018

Noc Biologów
Autorem jest: Dominika Strzała

Instytut Biologii i Ochrony Środowiska przy Akademii Pomorskiej w Słupsku dnia 15.01.2016r. zorganizował zajęcia w ramach Ogólnopolskiej Nocy Biologów. Z oferty zajęć zaproponowanych młodzieży wybraliśmy najbardziej atrakcyjne dla nas. Uczestniczyliśmy w wykładzie dr Anny Zduńczyk “Ziołowe SPA czyli zastosowanie roślin w kosmetologii I kosmetyce naturalnej” oraz w warsztatach “Krew-płyn życia”, “Czarodzieje z Hogwartu” i “Chemia w barwach tęczy”.
Nasi gimnazjaliści dowiedzieli się jak można otrzymać kosmetyki domowymi sposobami, jak powstrzymać proces starzenia się i poprawić wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Uczniowie, którzy chcieli poczuć się prawdziwymi chemikami mieli możliwość wykonania wielobarwnej skali odczynu pH, miareczkowania oraz chromatografii.
Mogli również obejrzeć wiele ciekawych i nietypowych reakcji chemicznych np. burza w probówce, samozapłon gliceryny, krwawienie metali. Uczniowie stwierdzili, że czas spędzony na uczelni poszerzył ich wiedzę, rozbudził nowe pasje i pokazał, że nauka może być przyjemna.

W zajęciach uczestniczyło 50 uczniów z naszego gimnazjum pod opieką Pani Joanny Sikorskiej oraz Pani Jolanty Mól.