Start arrow Konkursy arrow Konkursy arrow I Słupskie Potyczki Matematyczne w I LO
środa, 15 sierpień 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
I Słupskie Potyczki Matematyczne w I LO
Autorem jest: Emilia Gołojuch   

W piątek 05.02.2016r. grupa uczniów z klasy 3B I 3C pod opieką p. Emilii Gołojuch miała okazję uczestniczyć w bardzo oryginalnym konkursie matematycznym. Rywalizowaliśmy z innymi szkołami w czterech kategoriach. Pierwsza z nich pozwoliła nam poczuć się jak uczestnicy popularnego programu telewizyjnego Jeden z dziesięciu. Każdy z nas miał przypisany numer i odpowiadał na pytania związane z matematyką. Towarzyszyło temu mnóstwo emocji i stresu, ale jednocześnie każdy z nas świetnie się bawił. Kolejną nietypową konkurencją był konkurs na zbudowanie jak najwyższej bryły, która będzie samodzielnie stała co najmniej 1 minutę.

Poszło nam całkiem nieźle: nasz stożek o podstawie krzywego koła miał 2,70 m. Następnie była krótka przerwa podczas, której mogliśmy dokładnie obejrzeć liceum na szarych, do którego wybiera się wielu z nas lub wziąć udział w bardzo ciekawych i przydatnych warsztatach prowadzonych przez pracowników i studentów Akademii Pomorskiej. Potem czekały na nas jeszcze dwie konkurencje. Jedna z nich to typowe, znane przez wszystkich kalambury. Wydaje się, że ta część konkursu powinna być banalna, ale jak nie wymawiając żadnych słów, pokazalibyście hasła takie jak: równanie sprzeczne lub wynik w przybliżeniu? Na szczęście i wtedy nie zabrakło nam kreatywności. Ostatnia konkurencja zatytułowana była Matematyka dla każdego. Polegała ona na ułożeniu sudoku i tangramu, rozwiązaniu licznych zagadek oraz odpowiedzeniu na pytania takie jak: Do czego przyda się nam sudoku w życiu? Szczęśliwie wszystkie problemy udało się nam rozwiązać i doszliśmy do wniosku, że nawet najprostsze zadania przybliżają niebanalną matematykę i rozwijają umysł. Dla każdego z nas ten dzień był wspaniałą przygodą z królową nauk. Spędziliśmy miło czas, a przy okazji wywalczyliśmy dla naszego gimnazjum II miejsce.

Uczestnicy

Od siebie dodam, że bryła, którą zbudowali nasi uczniowie, była najwyższa w kategorii gimnazjów. W pozostałych konkurencjach również zaprezentowali się świetnie. Jak zawsze stanęli na wysokości zadania i mogę być z nich dumna.

Emilia Gołojuch

< Poprzedni   Następny >
Nowości
Popularne
© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"