Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Święto Matematyki oraz Liczby Pi
poniedziałek, 18 czerwiec 2018

Święto Matematyki oraz Liczby Pi
Autorem jest: Anna Twardziak

Dnia 23.03.2016r. z okazji Dnia Święta Matematyki oraz Liczby Pi zorganizowaliśmy dla wszystkich klas drugich konkursy matematyczne pod opieką pani Anny Twardziak oraz pani Izabeli Kowalczyk. W jury zasiedli: pani dyrektor Marzena Śmigielska, pani Emilia Gołojuch oraz pani Iwona Chrzanowska, zaś na widowni klasy II c, II d, oraz I e. Przedstawiciele klas drugich zmagali się z licznymi potyczkami matematycznymi, m.in. odgadywali portrety słynnych matematyków, przedstawiali hasła matematyczne przy pomocy kalamburów, na uznanie zasługują uczniowie, którzy nauczyli się około 40 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi - Makary Woźniak - IIc oraz Radosław Sikora - IIe - BRAWO!!!

W czasie całej imprezy mogliśmy podziwiać wiele pomysłowych plakatów dotyczących matematyki i liczby Pi. Zwięczeniem całej uroczystości było przedstawienie pt. " Kraina matematyki", którą zaprezentowali uczniowie klasy IIc oraz żarty matematyczne przygotowane przez uczniów klasy II e. Atmosfera była wspaniała, a uśmiech nie schodził nam z ust.

W łącznej klasyfikacji:

1. miejsce zajęła klasa - II e,
  2. miejsce zajęła klasa - II c,
  3. miejsce zajęła klasa - II b,
  4. miejsce zajęła klasa - II d,
  5. miejsce zajęła klasa - II a

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i zapraszamy na wspaniałą zabawę za rok!!!! Pamiętajcie: matematyka to nie tylko nauka, ale także wspaniała zabawa, co udało nam się już kolejny raz udowodnić!!!

Anna Twardziak, Izabela Kowalczyk