Start arrow Start

Żegnaj
W końcu na powietrzu!
Autorem jest: Anetta Rybak

Nareszcie wiosna! Można wyjść z sali gimnastycznej na dwór. Pierwsze nasze wyjścia do udział z uczniami w organizowanych w mieście Słupsk biegach przełajowych (opisanych wcześniej). Biegną w nich wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele.
Dzięki ociepleniu również na lekcjach wychodzimy już na boisko szkolne i teren wokół szkoły.

Byliśmy już z kilkoma klasami na biegach przełajowych. Jest to możliwe, gdyż lekcje wychowania fizycznego mamy często realizowane po dwie jednostki. Najbardziej lubiane przez uczniów są marszobiegi i małe zabawy biegowe. Takie formy biegu dają szanse uczniom z mniejsza wydolnością do pełnego uczestnictwa w lekcji.
Przy okazji takich lekcji w terenie większą uwagę zwracamy uczniom na prawidłowe odżywianie. Okazuje się bowiem, że zdarza im się nie zjeść śniadania. Wtedy duży wysiłek jest niemożliwy, gdyż grozi omdleniem lub zasłabnięciem.
Chwile odpoczynku wykorzystujemy na pogadanki o zdrowym trybie życia i wpływie biegania na nasz organizm.

Inną formą aktywności na świeżym powietrzu to gra w zapomnianego "Palanta". Jest ciekawa bo łączy elementy biegu, rzutu,chwytu. Nasi uczniowie bardzo lubią w nią grać. Myślę, że jest świetna bo daję dużo radości i posiada elementy rywalizacji.