Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Żyj smacznie i zdrowo
niedziela, 24 czerwiec 2018

Żyj smacznie i zdrowo
Autorem jest: Małgorzata Kasprowicz

Dnia 15.04.2016r. odbyła się kampania społeczna programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo". Kampania miała na celu propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej dobrych nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem, w szczególności takich, jak: przeciwdziałanie marnowaniu pożywienia, świadome dokonywanie zakupów spożywczych, prawidłowe przechowywanie produktów spożywczych, umiejętność komponowania smacznych posiłków oraz uświadamianie korzyści wynikających ze wspólnego spożywania posiłków.

Nasze gimnazjum z tej okazji zrobiło prezentację i przedstawienie o zdrowym stylu życia. Wraz z zaproszonymi gośćmi i młodzieżą wspólnie przygotowywaliśmy zdrowe i smaczne posiłki, które później oceniła komisja i powędrowały na degustacje wśród młodzieży.

Przy tej okazji zorganizowliśmy aktywną długą przerwę, na której uczniowie po smacznej degustacji wykonywali ćwiczenia fitness przy muzyce tak, aby zapamiętali, że nie tylko zdrowe jedzenie, ale również ruch jest potrzebny do zachowania prawidłowego, zdrowego rozwóju. Poza tym uczniowie uczestniczyli w 3 konkursach. A mianowicie:

• Konkurs na zdrową i smaczną potrawę (w której zwyciężyli: IId, IIb, IIc),
  • Konkurs na dekorację ze świeżych owoców i warzyw (zwyciężyli : Id, Ia, Ib),
  • Konkurs na gazetkę o zdrowym stylu życia (zwyciężyli: IIc, IIb, IIa),

W imieniu organizatorów wszystkim uczniom, gościom, rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc i gratulujemy wygranym.