Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Ptaszarnia
niedziela, 23 wrzesień 2018

Ptaszarnia
Autorem jest: Dominika Strzała

23 kwietnia 2016 r. w godzinach 11:00-14:00 na placu bł. B. Kostkowskiego przed Kaplicą św. Jerzego odbył się finał imprezy pt. “Wiosenny zawrót głowy po raz drugi – Ptaszarnia”. Tematem tegorocznej edycji były ptaki naszego regionu. Wolontariusze z naszego gimnazjum wraz z Panią Jolantą Mól zadbali o sprawny przebieg całego wydarzenia. Pomagali w prowadzeniu licznych konkursów, zabaw i gier, opiekowali się najmłodszymi uczestnikami, a także pilnowali stoisk wielu organizacji m. in. Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwa Leśny Dwór czy Zielonego Punktu. Mimo iż w połowie imprezy pogoda przestała dopisywać, to wszyscy wolontariusze i uczestnicy dobrze się bawili, a także zdobyli niezwykle cenną wiedzę w zakresie ornitologii.