Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Sąd nad wodą mineralną
niedziela, 23 wrzesień 2018

Sąd nad wodą mineralną
Autorem jest: Dominika Strzała

Niedawno obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa 2b wraz z Panią Joanną Sikorską i Panią Jolantą Mól udała się 22 kwietnia 2016 r. do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, gdzie o godz. 10:00 odbyły się warsztaty pod hasłem "Sąd nad wodą mineralną". Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak bardzo szkodliwe potrafią być butelki PET, a także, że również woda kranowa posiada w swoim składzie niezbędne dla ludzi minerały. Oprócz tego wszyscy mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat życia fok, gdyż jednym z punktów program była prezentacja multimedialna jednej z pracownic Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego znajdującej się na Helu, która w bardzo interesujący sposób opowiadała o swojej pracy. Wydarzenie to miało charakter edukacyjny i zwróciło uwagę gimnazjalistów na zagrożenia związane z niszczeniem środowiska.