Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Chemia może być ciekawa!
poniedziałek, 25 czerwiec 2018

Chemia może być ciekawa!
Autorem jest: Dominika Strzała

W dniach 25 i 26 kwietnia 2016 r. młodzież z naszego gimnazjum uczestniczyła w warsztatach chemicznych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku, kształcących się w klasach o profilu technik analityk.
Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć i wykonać wiele ciekawych doświadczeń w laboratorium, m. in. chemiczną lokomotywę czy zabarwianie wskaźników. Mogli również stworzyć samemu pachnące mydło lub sól do kąpieli. Odbyły się również zajęcia z informatyki, warsztaty w terenie oraz wykład na temat zastosowania chemii w kryminalistyce. Teraz chyba nikt już nie powie, że chemia jest nudna.