Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Podróż z niespodzianką
niedziela, 24 czerwiec 2018

Podróż z niespodzianką
Autorem jest: Piotr Sikorski

Kolejna szkolna wycieczka zawiodła nas do Włoch i Austrii. Zanim przekroczyliśmy granicę z Czechami zwiedziliśmy Arado – podziemne miasto nazistów. W Padwie, mieście świętego Antoniego, sympatyczny mnich zaprowadził nas nawet za klasztorną klauzurę. W Weronie byliśmy pod balkonem Julii, spacerowaliśmy także uliczkami Chioggi określanej mianem „małej Wenecji”. Z powodu ruchów tektonicznych we Florencji i zapadnięcia się części starego miasta trzeba było ze względów bezpieczeństwa zmienić plan. Dzień spędzony w słoweńskim miasteczku Pirania okazał się miłą alternatywą. W drodze powrotnej zawitaliśmy do Missuriny i Cortinny d’Ampezzo w Dolomitach. Byliśmy na wysokości 2333 m n.p.m. i przenocowaliśmy w alpejskim pensjonacie.