Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Festiwal Wymiaru Sprawiedliwości i spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską
niedziela, 24 czerwiec 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Losowy obraz
Festiwal Wymiaru Sprawiedliwości i spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską
Autorem jest: Rafał Reczka   

W dniu 13 czerwca br z inicjatywy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” oddział w Słupsku przy koordynacji nauczyciela naszej szkoły Pana Rafała Reczka odbyło się spotkanie z wieloletnim sędzią i medialną ikoną Polskiego Wymiaru Sprawiedliwości Panią Anną Marią Wesołowską. Ponad godzinny pouczający wykład Pani Sędzi dał do myślenia wielu uczniom popełniającym nie zawsze świadomie drobne wykroczenia lub przestępstwa. Byli też tacy, którzy twierdzili ze nic złego nie robią, bo „robią to wszyscy”. Jednak sędziowskie i pedagogiczne doświadczenie naszego gościa nie pozostawiło złudzeń, co do tego, co jest dobre a co złe i jakie grożą konsekwencje zarówno świadomego jak i nieświadomego łamania prawa nawet przez nieletnich. Dziękując za wizytę Pani Sędzi Annie Marii Wesołowskiej pragniemy podziękować również naszym słupskim Sędziom Pani Hannie Januszko -€“ Kaflak oraz Joannie Hetnarowicz -€“ Sikora za osobiste zaangażowanie w realizację projektu współpracy naszej szkoły ze stowarzyszeniem „Iustitia”, którego efekty i dalsza część widoczne będą już w październiku na kolejnych spotkaniach.

< Poprzedni   Następny >
W skrócie© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"