Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Biwak surwiwalowy
niedziela, 23 wrzesień 2018

Biwak surwiwalowy
Autorem jest: Michał Derra

W dniach 16-17 czerwca odbył się biwak surwiwalowy dla klas 1c i 1e. Uczniowie zdobyli podstawową wiedzę z zakresu surwiwalu, budowali namioty, udzielali pierwszej pomocy na polu walki, uczyli się jak rozpalać ogień. Dzień pierwszy zakończył się ogniskiem z kiełbaskami i kibicowaniem polskiej reprezentacji. Drugi dzień rozpoczęliśmy o 3:30 rano i ruszyliśmy na podchody, po śniadaniu (dla niektórych było ono przedłużeniem drzemki) odbyły się wyścigi rzędów i spływy pontonem. Po powrocie do bazy wszyscy poznali kilka sztuczek z zakresu samoobrony. Każdy z uczestników otrzymał Brązową Wojskową Odznakę Sprawności Fizycznej.

Za rok znowu widzimy się na szlaku.