Start arrow Sport szkolny arrow Spotkanie z Marcinem Prusem.
poniedziałek, 25 czerwiec 2018

Spotkanie z Marcinem Prusem.
Autorem jest: Anetta Rybak

Marcin Prus

W poniedziałek 3 października gościliśmy w naszej szkole Marcina Prusa wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej. Realizuje on kampanię społeczną "Sport moim wyborem". Jej głównym założeniem jest propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od używek. Pokazanie sportu - jako alternatywnego sposobu życia na przykładzie sukcesów reprezentanta Polski.
Pierwsza część spotkania miała na celu pokazanie kontrastu pomiędzy światem sportu, i korzyści zeń wynikających, jak i ukazanie świata używek i dopalaczy. W rozmowie uczestniczyła również Pani z Policji. Pan Marcin Prus zaprezentował złote Medale Mistrzostw Europy i Świata, opowiedział o swojej drodze do sukcesu w sporcie. Następnie odpowiadał na pytania, rozdawał autografy, pozował do zdjęć.
W tej części uczestniczyli uczniowie klas I i II. Druga część to były warsztaty. Pan Marcin Prus poprowadził zajęcia z piłki siatkowej - rozgrzewkę, ćwiczenia właściwe, stretching. Uczniowie zaangażowali się w trening i byli bardzo zadowoleni ze spotkania ze znanym sportowcem.