Start arrow Aktualności arrow Wolontariat arrow Strajk żywności
niedziela, 24 czerwiec 2018

Strajk żywności
Autorem jest: Iwona Finke

W zeszłym tygodniu wolontariusze z naszej szkoły znowu byli bardzo aktywni.

W poniedziałek 17.10.2016 r. braliśmy udział w corocznym "Strajku żywności". Strajkowały warzywa i owoce, strajkował chleb i inne produkty spożywcze, które krzyczały, że ich miejsce nie jest na śmietniku! Do strajku dołączyli uczniowie z wielu szkół. Nasi uczniowie chyba najgłośniej wykrzykiwali hasło z własnoręcznie wykonanego transparentu Lepiej nakarm sąsiada, bo wyrzucać nie wypada!!!

Było głośno, wesoło i edukacyjnie, a na koniec smacznie, ponieważ każdy uczestnik został poczęstowany smaczną grochówką ze świeżych produktów:) Zdjęcia z tej akcji najlepiej oddadzą klimat strajku i dramaturgię, którą przeżywają wyrzucane na śmietnik produkty spożywcze.

Wszystko rozpoczęło się o godz 10.30 pod teatrem Rondo przy ul. Niedziałkowskiego. Tam też uczniowie zaprezentowali swoje hasła, które miały być wykrzykiwane podczas marszu oraz otrzymali plakaty. Po rozpoczęciu wszyscy wyruszyli na ulicę Wojska Polskiego, którą przeszliśmy w tę i z powrotem skandując i namawiając do niemarnowania jedzenia. Po marszu uczestnicy znowu zgromadzili się pod Teatrem Rondo. Tam można było rozgrzać się oraz posilić gorącą zupą.

Myślę, że zwróciliśmy na siebie uwagę Słupszczan i postarają się nie wyrzucać jedzenia.

Tekst: Weronica Borucka