Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Zapisy do III edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości!
niedziela, 24 czerwiec 2018

Zapisy do III edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości!
Autorem jest: sekretariat szkoły
Do 4 grudnia 2016 roku gimnazja z całej Polski mogą zgłaszać uczniów do III edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Jest o co walczyć! Najlepsi zawodnicy otrzymają cenne nagrody rzeczowe.

Gimnazjalna Olimpiada Przedsiębiorczości to ogólnopolski trzyetapowy konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy interesują się tematyką przedsiębiorczości i ekonomii. Organizatorem zawodów jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. W I i II edycji Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości wzięło udział ponad 3000 zawodników z 270 szkół z całej Polski.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na naszą stroną internetową www.gop.edu.pl, na której znajduje się formularz rejestracyjny oraz regulamin zawodów.

Celem Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości jest promocja przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz zachęcenie ich do zdobywania wiedzy o gospodarce. Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje zagadnienia ekonomiczne z programu przedmiotu „Wiedza o społeczeństwie” oraz wybrane zagadnienia dotyczące przedsiębiorczości i zarządzania przedsiębiorstwem. Poziom trudności zadań w eliminacjach kolejnych szczebli zwiększa się, co umożliwia stopniowe pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności.

Podczas zawodów uczestnicy nie tylko rozwiązują dziedzinowe testy wiedzy, ale także biorą udział w interaktywnej grze menadżerskiej on-line. Zawodnicy w 3-osobowych zespołach prowadzą wirtualne przedsiębiorstwo i podejmują decyzje dotyczące kierunku jego rozwoju. Podczas gry sprawdzana jest nie tylko wiedza zawodników, ale również ich umiejętności w zakresie myślenia analitycznego, skutecznego komunikowania się, poszukiwania informacji i podejmowania decyzji na ich podstawie, współdziałania w zespole oraz negocjacji.