Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Udział uczniów klas 3 w spektaklu w teatrze Rondo
poniedziałek, 23 październik 2017

Udział uczniów klas 3 w spektaklu w teatrze Rondo
Autorem jest: Wiktoria Nowocińska kl. IIIe

Dnia 14.09.2017 roku uczniowie klas trzecich udali się do teatru Rondo na spektakl pt. „Dobra dziewczyna zeszła na złą drogę”. Jego celem było uświadomienie zagrożenia uzależnieniami od narkotyków, alkoholu, papierosów, dopalaczy oraz ukazanie tragizmu sytuacji, z której nie można znaleźć wyjścia.

Scenariusz spektaklu powstał na kanwie powieści J.K. Rowling pt. „Trafny wybór”. Bohaterka podejmuje próbę ucieczki od domowych problemów, poświęcając się swojej miłości do tańca. W przedstawieniu wystąpiła jedna aktorka – Katarzyna Prynkiewicz. Na co dzień studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, często jednak gości w swoim rodzinnym mieście - w Słupsku. Zajmuje się również tańcem i pracuje w przedszkolu.

Spektakl wyreżyserowała Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska, za choreografię odpowiadali Marcin Bilenda i Katarzyna Prynkiewicz, natomiast za światło i dźwięk - Maciej Sierosławski Monodram Katarzyny Prynkiewicz był interesujący i pouczający nawet dla tych, którzy teatru nie lubią, ponieważ poruszał ważne dla nastolatków i aktualne problemy. Zdecydowanie warto korzystać z takich propozycji teatralnych. Warto również sięgnąć po książkę, która zainspirowała twórców spektaklu. Z pewnością okaże się równie emocjonująca.