Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Piknik Żeglarsko-Marynistyczny w Ustce
sobota, 18 sierpień 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Losowy obraz
Piknik Żeglarsko-Marynistyczny w Ustce
Autorem jest: Joanna Kierul-Cieślak   

8 września 2017 r. grupa młodzieży z gimnazjalnej klasy III a pod opieką p. Joanny Kierul-Cieślak brała udział w Pikniku Żeglarsko-Marynistycznym w Ustce.

Celem projektu była promocja żeglarstwa sportowego dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli opiekunów na jachtach klasy Optimist oraz przybliżenie podstaw żeglowania na jachtach morskich, popularyzacja sportów wodnych i tradycji morskiej, ratownictwa wodnego i morskiego, a także bezpieczeństwa nad wodą.

Młodzież miała okazję w praktyczny sposób zapoznać się z budową Optimista, sposobem żeglowania (manewrowanie, praca żaglem i sterem, ustawianie kursu względem wiatru).W programie zajęć warsztatowych było także żeglowanie morskie (budowa jachtów, rodzaje żaglowców, osprzęt, ustawianie jachtu względem wiatru). Nurkowanie - sprzęt i wyposażenie płetwonurka;prace bosmańskie(węzły przydatne w żeglarstwie i ratownictwie); ratownictwo wodne, resuscytacja; zwiedzanie Kapitanatu Portu w Ustce, Brzegowej Stacji Ratownictwa i morskiego statku ratowniczego typu Sar 3000 "Orkan" oraz Latarni Morskiej to również ciekawe elementy bogatego programu Pikniku. Niewątpliwą atrakcją był rejs jachtem, podczas którego uczniowie sami starali się trzymać kurs i tak ustawiać żagle, by wykorzystać wiatr.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy Pikniku otrzymali certyfikaty poświadczające ich zaangażowanie i udział w zajęciach. Wszyscy czekają na kolejne zajęcia w ramach edukacji morskiej.

< Poprzedni   Następny >
W skrócie© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"