Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Sukces filmu "Dlaczego nie wypada jeść w kinie?"
piątek, 20 lipiec 2018

Sukces filmu "Dlaczego nie wypada jeść w kinie?"
Autorem jest: Joanna Kierul - Cieślak

W ubiegłym roku szkolnym młodzież naszego gimnazjum pod opieką p.Joanny Kierul-Cieślak brała udział w warsztatach animacji poklatkowej w Młodzieżowym Centrum Kultury.

Wszyscy świetnie się bawili lepiąc z plasteliny postacie, a następnie pod czujnym okiem Moniki Kuczynieckiej dokonywali animacji poklatkowej. W taki sposób powstał film pod tytułem "Dlaczego nie wypada jeść w kinie?". Film wziął udział w 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "UP TO 21", który zakończył się 23.09.2017 w Warszawie i zdobył III miejsce. To spory sukces i duże wyróżnienie, ponieważ w konkursie startowało 90 filmów z 11 krajów.

Film w zabawny, humorystyczny sposób pokazuje, że nie warto jeść w kinie podczas seansów. Absurdalne scenki uzupełnione są wygłoszonym przez przedszkolaków komentarzem. Przed każdą projekcją w kinie Rejs można obejrzeć jeden z kilkusekundowych spotów, na które został podzielony film, promujących niejedzenie w trakcie seansów.

Gratulujemy młodzieży.