Start arrow Aktualności arrow Aktualności arrow Andrzejki 2017
sobota, 23 czerwiec 2018

Andrzejki 2017
Autorem jest: Joanna Babiarz-Stacharska

Andrzejki – to czas wróżb, horoskopów i magii. Z inicjatywy samorządu szkolnego 01.12 br. w naszej szkole odbyły się wróżby andrzejkowe.

Trzy wróżki: Oliwia, Weronika i Marta (uczennice klasy III D) w trakcie przerw lekcyjnych przepowiadały uczniom z kart, kości i innego rodzaju talizmanów, co czeka ich w przyszłości. Miedzy innymi przelewano roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie „odczytywano” cień rzucany przez odlew, przebijano „Serce z imionami”, dzięki temu można było poznać imię przyszłej miłości, wróżono z kostek, kubeczków. Oczywiście nie mogło zabraknąć magicznej kuli. Za drobną opłatą każdy mógł zapoznać się z przeznaczeniem losu. Chociaż wszyscy traktowali przepowiednie z lekkim przymrużeniem oka, to cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Wróżki miały dużo pracy, ponieważ chętnych nie brakowało. Dodatkowo odbył się kiermasz ciast i sprzedaż ciasteczek z wróżbą. W tym dniu wszystkim towarzyszyły dobre humory, a wróżby dostarczyły wiele radości i uśmiechu na twarzach gimnazjalistów.

Niech wszystkie dobre wróżby się spełnią. Pamiętajmy, że szczęściu trzeba pomóc.

Serdecznie dziękuję uczniom za zaangażowanie w przygotowanie kiermaszu wróżb andrzejkowych i sprawny jego przebieg.