Start arrow Wymiana młodzieży arrow Wizyta naszych przyjaciół z Niemiec
sobota, 18 sierpień 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Wizyta naszych przyjaciół z Niemiec
Autorem jest: Magdalena Rach   

W ostatnim tygodniu września nasza szkoła gościła grupę niemieckich gimnazjalistów i dwóch nauczycieli: Sigrid Schmuck i Sebastian Siekmeier ze szkoły Gymnasium Walsrode w Dolnej Saksonii. Wizyta odbyła się dzięki wymianie międzyszkolnej, którą gimnazjum nawiązało w zeszłym roku szkolnym. W maju 2011 r. odbyło się pierwsze spotkanie gimnazjalistów polskich i niemieckich. Nasza wizyta była bardzo udana – mogliście o tym przeczytać w naszym poprzednim reportażu.

Podczas wrześniowej wizyty uczniowie z Walsrode mieszkali u zaprzyjaźnionych uczniów naszej szkoły i ich rodzin. Mieli okazję uczestniczyć w środę w lekcjach matematyki, geografii, biologii, języka angielskiego i polskiego oraz w poniedziałek w rozgrywkach sportowych. Pan Łukasz Mucha sędziował sprawiedliwie mecze piłki ręcznej Polska – Niemcy a walka była bardzo wyrównana.

Podczas prac nad różnymi projektami uczniowie stworzyli Kronikę Wymiany i napisali w dwóch językach artykuły o wizycie w Słupsku. Ponadto zwiedzili Słupsk, złożyli wizytę Panu Krzysztofowi Sikorskiemu, Zastępcy Prezydenta Miasta (http://edu.slupsk.eu/aktualnosci/10497.html) zobaczyli Słowiński Park Narodowy, Trójmiasto, „Dom na głowie” w Szymbarku oraz weszli na wieżę widokową na Wieżycy. Dzięki wymianie młodzieży uczniowie poprawili znajomości języków obcych i poznali styl życia swoich rówieśników.

Za wzorową postawę, zaangażowanie, uśmiech, zadowolenie, brak marudzenia i moje „extra” zdjęcia wszystkim uczestnikom
OGROMNE PODZIĘKOWANIA

Nauczycielom zaangażowanym podczas tygodnia wymiany również
serdecznie dziękuję za pomoc i wsparcie

A teraz czas ns wspomnienia

zobacz tutaj
< Poprzedni
Nowości
Popularne
© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"