Start arrow Wymiana młodzieży arrow II Wymiana Międzynarodowa - Nowa ekipa ... nowe przyjaźnie.
sobota, 18 sierpień 2018

II Wymiana Międzynarodowa - Nowa ekipa ... nowe przyjaźnie.
Autorem jest: Magdalena Rach

W głowie cały czas tylko jedno pytanie - Czy poradzę sobie?

10 wspaniałych dni w Niemczech spędzili uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W dniach 02-11.05.2012 mieszkaliśmy u uczniów zaprzyjaźnionej szkoły Gymnasium Walsrode.

Po miesiącach przygotowań i 11 godzinach podróży nadszedł moment spotkania. Przed szkołą w Walsrode czekała na nas Pani Sigrid Schmuck, z którą szkoła nawiązała kontakt już w 2010r. poprzez organizację Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, oraz wszyscy partnerzy wymiany z rodzicami. Każdy poznał osobiście swojego partnera, którego zdjęcie widział wcześniej kilkakrotnie jedynie na facebook'u. I tak zaczęła się nasza wspaniałą przygoda - z każdym dniem nowe doświadczenia, przyjaźnie i wyzwania.

A oto niektóre z naszych przygód:

• czwartek - wzajemne poznanie się, gry i zabawy integracyjne, praca w grupach projektowych, wspólny obiad oraz oficjalna wizyta w ratuszu połączona z wywiadem do gazety "Walsroder Zeitung"
  • sobota - wycieczka do Hamburga, zwiedzanie portu, przejście tunelem z 1911r. 12 metrów pod rzeką Łabą na drugą stronę, wizyta w Muzeum Miniatur - "Miniatur Wunderland"
  • wtorek - zwiedzanie pięknego zabytkowego miasta Celle, piękna starówka z setkami szachulcowych domów, chwila zadumy w miejscu pamięci dwnego obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen
  • lekcja biologii i praca z mikroskopami, lekcja WF-u, wspólny obiad a wieczorem wspaniały wieczór pożegnalny połączony z tańcem na przyczepie :)
  • prezentacja wspaniałych projektów: DE-PL słownik, Foto Love Story, Tradycje obu krajów, Mistrzostwa Europy i piosenka nt wymiany - wspaniały Rap w wykonaniu Olka Powierży oraz zwiedzanie największego parku ptaków na świecie połączonego z pokazem umiejętności najzdolniejszych ptaków.

Niedługo pojawią się zdjęcia a tymczasem zerknijcie również na stronę internetową naszej szkoły partnerskiej i jej relacje z naszej wizyty:

Witamy w Walsrode
Żegnamy i do zobaczenia we wrześniu