Start arrow Sport szkolny arrow Słupszczanie na rowery - 22.09.2013

Trasa: 13 km

Przebieg trasy: TRASA

Termin: 22.09.2013 r.

22 września obchodzony jest w Europie Dzień bez Samochodu. W Słupsku punktem kulminacyjnym Europejskiego Dnia bez Samochodu była masa krytyczna, której przyświecało hasło „Słupszczanie na rowery”.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej „Szprycha” w Słupsku przy współpracy z Urzędem Miasta Słupsk oraz Zarządem Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Z Placu Zwycięstwa 100 rowerzystów, w tym uczniowie z naszej szkoły pod eskortą policji wyruszyli w kierunku ul. Anny Łajming. Dalsza trasa przebiegała ulicami: Sienkiewicza - Kopernika - Wolności - 3 Maja - Sobieskiego - Szczecińska - Deotymy - Jana Pawła II - Zamkowa - Garncarska. Następnie na odcinku od ul. Gdańskiej do Redzikowa testowaliśmy alternatywną organizację ruchu. Po dojechaniu do Redzikowa, zawróciliśmy do Słupska, kierując się do parku linowego Leśny Kot w Lasku Północnym, gdzie była wyznaczona meta parady, a zarazem miejsce do biesiady. Na każdego czekał poczęstunek w formie talerza gorącej zupy na rozgrzanie. Był to również czas na bliższe poznanie się i wymianę doświadczeń, nie tylko rowerowych. Odbyła się również loteria, podczas której można było wygrać gadżety szprychowe i rowerowe. Fundatorami nagród było Miasto Słupsk i STR Szprycha.

Wszystkim szczęściarzom gratulujemy!