Start arrow Sport szkolny arrow Rodzinny Rajd Rowerowy ze Szprychą po Gminie Kobylnica - 28.09.2013
niedziela, 23 wrzesień 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Rodzinny Rajd Rowerowy ze Szprychą po Gminie Kobylnica - 28.09.2013
Autorem jest: Wojtek Kleban   

Trasa: 48 km

Przebieg trasy: TRASA

Termin: 28.09.2013 r.

To szczególny rajd rowerowy ze Szprychą, finał rajdów rodzinnych po gminie Kobylnica kończący się losowaniem roweru i wielu innych nagród. Pogoda od rana niepewna, pochmurne niebo, chłodne jesienne powietrze, opady deszczu - na szczęście przelotne, nie odstraszyły potencjalnych uczestników wyprawy. Pod sklep Decathlon, miejsce zbiórki, zgłosiło się ok. 100 osób. Jak widać dla prawdziwych miłośników dwóch kółek nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednio ubrani rowerzyści ;). Ci najlepiej ubrani mimo zmiennej pogody postanowili spędzić dzień ze szprychową rodzinką. Po raz kolejny w licznym gronie stawili się uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Słupsku wraz z nauczycielami. Przyłączyli się do nas również nauczyciele i uczniowie z trzech szkół z gminy Kobylnica. Po zarejestrowaniu wszystkich uczestników i wręczeniu okolicznościowych badzików, wyruszyliśmy do Kobylnicy pod eskortą straży gminnej.


W lesie, w pobliżu Korzybia, mieliśmy dłuższą przerwę na mini mistrzostwa w zbieraniu grzybów. Chętni mogli wziąć udział w konkursie na największego grzyba oraz największą ilość grzybów. Grzybobranie okazało się strzałem w 10. Wszyscy wrócili zadowoleni. Nie było osoby, która przyszłaby z pustymi rękoma. Rozstrzygnięcie konkursu miało odbyć się na zakończenie rajdu, więc przed każdym czekało jeszcze zadanie bojowe do wykonania – przewiezienie zebranych okazów w nienaruszonym stanie.

Na zakończenie rajdu, w Kobylnicy przywitano nas pyszną grochówką i herbatką. Po zaspokojeniu apetytów przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu grzybowego. Aby tradycji stała się zadość rozlosowano również upominki rowerowe, których nie brakowało. Prawie każdy mógł poczuć smak zwycięstwa. Fundatorem nagród była gmina Kobylnica i STR Szprycha.

< Poprzedni   Następny >
Nowości
Popularne
© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"