Start arrow Sport szkolny arrow III rajd rowerowy na Pokopki Słupskie  Karzniczka - 6.10.2013
niedziela, 23 wrzesień 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
III rajd rowerowy na Pokopki Słupskie  Karzniczka - 6.10.2013
Autorem jest: Wojtek Kleban   

Trasa: 48 km

Przebieg trasy: TRASA

Termin: 6.10.2013 r.

Nie ma prawdopodobnie produktu, z którego można by przygotować tyle smacznych dań co z ziemniaków. Na naszym stole zajmują one codziennie „honorowe” miejsce. Znakomicie smakują do ryby, mięsa, grzybów, warzyw. Gotowane i smażone, pieczone i tarte, mielone i suszone, duszone i faszerowane… Smaczne w każdej postaci. Przekonaliśmy się o tym podczas rajdu rowerowego na jubileuszowe, bo już dziesiąte Pokopki Słupskie do Karzniczki.


Pogoda od rana nam sprzyjała. Mimo jesiennej pory było ciepło, aczkolwiek pochmurnie, ale bez opadów. Na miejscu zbiórki zebrała się spora grupa osób, bo aż ok. 40. Byli zarówno młodzi, jak i starsi, w tym uczniowie Gimnazjum nr 4 z nauczycielami. Wszyscy spragnieni przygody ziemniaczanej.

W Karzniczce przywitał nas tłum ludzi, liczne kiermasze, na których można było kupić, za symboliczne pieniądze, smaczne domowe wypieki, bigos, grochówkę i pyszne tradycyjne potrawy z ziemniaka jak kopytka, pierogi, kluski śląskie, kotlety i placki ziemniaczane, kiszkę oraz babkę ziemniaczaną, które królowały podczas pikniku. Posileni dołączyliśmy do tłumu osób, który z zainteresowaniem przysłuchiwał się występom gości specjalnych imprezy, a mianowicie Krzysztofa Hanke i Krzysztofa Respondek z kabaretu „Rak”, czyli z ziemniakiem wspak.

Pełni energii i witamin, dostarczonych z potraw ziemniaczanych wyruszyliśmy do Zagórzyczek, gdzie spędziliśmy czas we własnym gronie w indiańskim wigwamie. Główną atrakcją było ognisko, dające ciepło i sprzyjające miłej atmosferze. Nic tak nie rozgrzewa atmosfery, jak tańczące płomienie zapewniając niepowtarzalny klimat. Bez pieczenia kiełbasek i ciepłej kawy się nie obeszło. Aby tradycji stała się zadość, odbyło się losowanie upominków, wśród których były pamiątkowe szklanki, wykonane specjalnie na tą okoliczność oraz gadżety szprychowe i rowerowe. Szczęściarzom gratulujemy. Piękna pamiątka, przypominająca o miłych chwilach spędzonych w towarzystwie miłośników dwóch kółek. Finalnym punktem była wspólna fotka wszystkich uczestników dzisiejszej wyprawy.

< Poprzedni   Następny >
Nowości
Popularne
© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"