Start arrow Sport szkolny arrow Rajd rowerowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 12.11.2013
niedziela, 24 czerwiec 2018

Rajd rowerowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 12.11.2013
Autorem jest: Wojtek Kleban

Trasa: 18 km

Przebieg trasy: TRASA

Termin: 12.11.2013 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział Rowerowym Rajdzie Niepodległości, którego celem było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości oraz propagowanie jazdy na rowerze jako aktywnej formy spędzania czasu. Trasa wiodła głównymi ulicami Słupska. Dłuższy postój mieliśmy w Lasku Południowym, w pobliżu miejsca egzekucji 24 polskich robotników przymusowych i jeńców wojennych.

W 1974 r. wzniesiono tam piękny i oryginalny pomnik, którego projektantem był miejscowy artysta Mirosław Jaruga, a wykonawcą Kazimierz Seweryn Schulz. Pomnik stanowi kolista brukowana powierzchnia z granitową tablicą i zniczem na środku. Dookoła tablicy wystawiono 24 różnej wysokości i grubości obeliski z wyrytymi na nich trójkątnymi znakami z litera „P”. Udział w rajdzie wzięło trzydziestu uczniów naszej szkoły. Rajd odbył się pod patronatem Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej "Szprycha" w Słupsku.