Start arrow Sport szkolny arrow Rajd rowerowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 12.11.2013
niedziela, 23 wrzesień 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Rajd rowerowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 12.11.2013
Autorem jest: Wojtek Kleban   

Trasa: 18 km

Przebieg trasy: TRASA

Termin: 12.11.2013 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział Rowerowym Rajdzie Niepodległości, którego celem było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości oraz propagowanie jazdy na rowerze jako aktywnej formy spędzania czasu. Trasa wiodła głównymi ulicami Słupska. Dłuższy postój mieliśmy w Lasku Południowym, w pobliżu miejsca egzekucji 24 polskich robotników przymusowych i jeńców wojennych.


W 1974 r. wzniesiono tam piękny i oryginalny pomnik, którego projektantem był miejscowy artysta Mirosław Jaruga, a wykonawcą Kazimierz Seweryn Schulz. Pomnik stanowi kolista brukowana powierzchnia z granitową tablicą i zniczem na środku. Dookoła tablicy wystawiono 24 różnej wysokości i grubości obeliski z wyrytymi na nich trójkątnymi znakami z litera „P”. Udział w rajdzie wzięło trzydziestu uczniów naszej szkoły. Rajd odbył się pod patronatem Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej "Szprycha" w Słupsku.

< Poprzedni   Następny >
Nowości
Popularne
© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"