Start arrow Sport szkolny arrow IV rajd rowerowy Śladami bunkrów Blüchera

Trasa: 43 km

Przebieg trasy: TRASA

Termin: 6.04.2014 r.

Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w kolejnym już rajdzie rowerowym, który tym razem prowadził do Ustki. Na miejscu czekała na uczestników gorąca grochówka oraz ognisko. Apetyt wszystkim dopisywał, bo trasa wymagała sporo wysiłku. Zaraz po biesiadzie udaliśmy się na zwiedzanie z przewodnikiem bunkrów Blüchera, które są nowoczesnym i pełnym multimediów muzeum. Była to najlepsza forma uczenia historii i na pewno wzbogaciła naszą wiedzę o czasach przedwojennych i wojennych Ustki. Po zwiedzaniu bunkrów rozpoczęły się zawody strzeleckie w kategorii pistolet pneumatyczny oraz karabinek pneumatyczny. Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie z bronią i dostarczyło wiele radości i satysfakcji ze zdobytego wyniku. Po wręczeniu nagród udaliśmy się w drogę powrotną do Słupska.