Start arrow Sport szkolny arrow Prewencja ale inaczej
poniedziałek, 25 czerwiec 2018

Prewencja ale inaczej
Autorem jest: Małgorzata Kasprowicz

Dnia 23.05.2014r. Z okazji VI Europejskiego Tygodnia Sportu odbył się w naszym gimnazjum turniej dla I klas „Prewencja ale inaczej”, którą współorganizowaliśmy. Impreza miała na celu promowanie zdrowego stylu życia poprzez propagowanie form czynnego i aktywnego wypoczynku. Szukanie nowych, zdrowych form rekreacji, zdrowej rywalizacji oraz kształtowanie sprawności fizycznej i umysłowej. Wyrabianie odpowiedzialności i dyscypliny.

W ramach turnieju odbył się test wiedzy z zakresu prewencji kryminalnej, narkomanii, alkoholizmu, wiedzy o policji, sześć konkurencji sportowych i konkurs na najlepsze kibicowanie. Odbyły się występy małych cheerlidears z Przedszkola nr 12 „ Niezapominajka” i pokaz samoobrony Szkoły Taekwondo Pana Winiszewskiego. W tym roku nasze gimnazjum było również na podium zajęliśmy III miejsce, II miejsce gimnazjum nr 2, a I miejsce gimnazjum nr 3. Gimnazjum nr 4 wystąpiło w składzie:
Sara Twardowska, Weronika Olszewszka, Wiktoria Żalikowska, Wiktoria Roszak, Weronika Fajfer, Maksymilian Mejsner, Mateusz Borkowski, Piotr Kaczmarek, Łukasz Stępień, Jan Kubik. Opiekunem była Małgorzata Kasprowicz.

Turniej jak zresztą co roku był świetną zabawą dla wszystkich.