Start arrow Sport szkolny arrow Festyn zdrowia
poniedziałek, 25 czerwiec 2018

Festyn zdrowia
Autorem jest: Małgorzata Kasprowicz

W dniu 14.06.2014r. o godz.10.00 odbył się w naszym gimnazjum I FESTYN ZDROWIA, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego odżywiania.

Zaproszono dyrekcję, nauczycieli, rodziców, uczniów i licznych gości , między innymi pana Tomasza Czubaka - czterokrotnego Mistrza Polski na 400m, Mistrza Świata w sztafecie 4x400m, rekordzistę Polski na 400m w 1999r., który poprowadził "Bieg po zdrowie" dookoła naszej szkoły. W festynie uczestniczył również pan Kordian Zalewski - menadżer cheerleaders Maxi Energa Słupsk- wraz z zespołem. Przeprowadził on liczne konkursy i ufundował nagrody: torbę, strój sportowy oraz profesjonalne pompony. Dziewczęta Maxi Energa dały wspaniały popis umiejętności tanecznych. Pani Magdalena Tańska – dietetyk z Przychodni Rejonowej przy ul. Westerplatte 1 i jej studenci udzielali porad i wykonywali pomiary analizatorem składu ciała. Każdy mógł sprawdzić poziom wody i cukru w swoim organizmie, zmierzyć tkankę tłuszczową, mięśniową, BMI . Pani Tańska na co dzień realizuje w Poradni Promocji Zdrowia program „Zdrowe życie- dobre życie" , który obejmuje wczesne wykrywanie oraz redukcję występowania i natężenia czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych. Szkolna pielęgniarka, pani Ewa Stolarska wykonywała pomiary ciśnienia tętniczego.

Dzięki pomocy rodziców oraz zaangażowaniu wychowawców i uczniów został przygotowany smaczny i zdrowy poczęstunek. Na stoiskach ze zdrową żywnością można było poczęstować się sałatkami owocowymi, warzywnymi, koreczkami, owocami, warzywami i oczywiście napić się zdrowej wody.

Największą atrakcją były zorganizowane dla wszystkich chętnych gry i zabawy ruchowe, takie jak wyścigi rzędów( I miejsce dla klasy I d , II miejsce dla klasy I e , a III - dla Ib ), przeciąganie liny( I miejsce dla klasy IIIf, II miejsce dla klasy IIIg, III miejsce dla kl. IIIe), rodzinny turniej tenisa stołowego( I miejsce dla Justyny Kai i Piotra Żyłkowskiego , II miejsce dla Edyty Żyłkowskiej i Damiana Cybarta , III miejsce dla Małgorzaty i Hanny Kirko ), turniej w boule( I miejsce dla p. Lecha Rasia, p. Adriana Borysewicza i p. Krzysztofa Antonowicza, II miejsce dla klasy II b, III miejsce dla drużyny nauczycielek i ich trenera p. Cezarego Tokarczyka), konkurs plastyczny pt. " Bo zdrowie jest najważniejsze" ( I miejsce dla Moniki Frączkiewicz , II miejsca dla Wiktorii Kierzkowskiej z kl. IId, III miejsce dla Agaty Tarczyńskiej z kl. IIIc).

Poza tymi atrakcjami w świetlicy szkolnej były wyświetlane filmiki i slajdy o zdrowym odżywianiu i aktywnym spędzaniu czasu wolnego. Uczennice przedstawiły prezentację i służyły pomocą w przekazywaniu ważnych wiadomości na temat zdrowia.

Impreza służyła ogólnej integracji dyrekcji, nauczycieli, uczniów, środowiska lokalnego. Wszyscy wyszli z festynu uśmiechnięci, zadowoleni i bogatsi o wiedzę , która zaowocuje na przyszłość. Mamy nadzieję, że festyn zagości w naszym kalendarzu imprez już na stałe, dlatego serdecznie zapraszamy już za rok. Bardzo dziękujemy jeszcze raz wszystkim za udział, wsparcie i pomoc w przygotowaniu festynu.