Start arrow Sport szkolny arrow Dofinansowanie dla Młodzieżowej Sekcji STR "Szprycha"
niedziela, 24 czerwiec 2018

Dofinansowanie dla Młodzieżowej Sekcji STR "Szprycha"
Autorem jest: Wojtek Kleban

Stowarzyszenie Turystyki Rowerowej "Szprycha" w Słupsku wspierając działania Młodzieżowej Sekcji STR "Szprycha" przy naszym gimnazjum umożliwiło pozyskanie dofinansowania na realizację rajdów rowerowych z konkursu grantowego Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach P FIO. Uczniowie z naszego gimnazjum będą mogli uczestniczyć w projekcie propagującym zdrowy styl życia, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz poznawać historię ziemi słupskiej. Ważnym elementem będzie popularyzacja bezpiecznej jazdy, w tym posiadanie niezbędnego wyposażenia roweru poprawiającego widoczność na drodze. W rajdach rowerowych mogą uczestniczyć również rodzice uczniów.

W projekt realizować będą nauczyciele: Wojciech Kleban oraz Krzysztof Antonowicz, którzy będą też decydować o udziale uczniów z wybranych klas.

Dla uczniów biorących udział w pięciu rajdach rowerowych, które odbędą się do grudnia 2014 r. będą przewidziane gorące posiłki oraz gadżety rowerowe.

AKUMULATOR SPOŁECZNY to przyjazny, trwały i innowacyjny fundusz, mający na celu pobudzanie aktywności społecznej mieszkanek i mieszkańców Pomorza. Skierowany jest do grup nieformalnych i młodych organizacji pozarządowych z województwa pomorskiego, działających na rzecz dobra wspólnego.