Start arrow Sport szkolny arrow Szlakiem zeppelinów - projekt gimnazjalny

Trasa: 27 km

Przebieg trasy: TRASA

Termin: 24.09.2014 r.

Uczniowie naszej szkoły zrealizowali nietypowy projekt gimnazjalny polegający na opracowaniu historycznego rajdu rowerowego. Rowerzyści pojechali do Jezierzyc, gdzie sto lat temu produkowano sterowce. Pozostało jeszcze sporo śladów tej odległej historii, o czym mogliśmy się przekonać na miejscu, słuchając jednocześnie opowiadań bogatych w ciekawostki o naszym regionie, a przygotowanych przez uczniów z naszej szkoły.

W realizacji projektu pomogli nauczyciele Wojciech Kleban oraz Krzysztof Antonowicz. Obecne na rajdzie rowerowym były również nauczycielki: Katarzyna Kanclerz oraz Monika Skawińska, które były pod dużym wrażeniem przygotowań oraz realizacji zadania.

W realizacji zadania uczestniczyli Członkowie Młodzieżowej Sekcji STR „Szprycha” przy G4. Cenne wskazówki odnośnie szlaku rowerowego przekazał Wojciech Kleban – autor rozdziału „Szlakiem zeppelinów” w książce Marcina Barnowskiego: Boskie cygara – sterowce z Jezierzyc.

Uczniowie zaangażowani w projekt gimnazjalny:

1. Wojciech Ziembiński – kl. IIIf
  2. Dominik Woźniak – kl. IIIf