Start arrow Sport szkolny arrow Szlakiem zeppelinów - projekt gimnazjalny
niedziela, 23 wrzesień 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Szlakiem zeppelinów - projekt gimnazjalny
Autorem jest: Wojciech Kleban   

Trasa: 27 km

Przebieg trasy: TRASA

Termin: 24.09.2014 r.

Uczniowie naszej szkoły zrealizowali nietypowy projekt gimnazjalny polegający na opracowaniu historycznego rajdu rowerowego. Rowerzyści pojechali do Jezierzyc, gdzie sto lat temu produkowano sterowce. Pozostało jeszcze sporo śladów tej odległej historii, o czym mogliśmy się przekonać na miejscu, słuchając jednocześnie opowiadań bogatych w ciekawostki o naszym regionie, a przygotowanych przez uczniów z naszej szkoły.


W realizacji projektu pomogli nauczyciele Wojciech Kleban oraz Krzysztof Antonowicz. Obecne na rajdzie rowerowym były również nauczycielki: Katarzyna Kanclerz oraz Monika Skawińska, które były pod dużym wrażeniem przygotowań oraz realizacji zadania.

W realizacji zadania uczestniczyli Członkowie Młodzieżowej Sekcji STR „Szprycha” przy G4. Cenne wskazówki odnośnie szlaku rowerowego przekazał Wojciech Kleban – autor rozdziału „Szlakiem zeppelinów” w książce Marcina Barnowskiego: Boskie cygara – sterowce z Jezierzyc.

Uczniowie zaangażowani w projekt gimnazjalny:

  1. Wojciech Ziembiński – kl. IIIf
  2. Dominik Woźniak – kl. IIIf
  3. Bodnar Szymon – kl. IIIf
  4. Patryk Fligiel – kl. IIIf
  5. Kamil Chrzanowski – kl. IIIc
< Poprzedni   Następny >
Nowości
Popularne
© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"