Start arrow Sport szkolny arrow Bieg z okazji Dnia Kobiet
poniedziałek, 25 czerwiec 2018

Bieg z okazji Dnia Kobiet
Nadesłał Małgorzata Kasprowicz

Dnia 8 Marca odbył się bieg z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet organizowany przez Towarzystwo Osób Pozytywnie Aktywnych STOPA w którym wzięło udział 85 osób. Dystans wynosił 5 km dwie pętle po 2,5 km w Parku Kultury i Wypoczynku. Aura wyjątkowo dopisała była piękna słoneczna pogoda oraz stosunkowo wysoka temperatura jak na tę porę roku. Wiosenne słońce i ciepły wiatr zachęcały w niedzielę do wyjścia z domu.

W tym wyjątkowym dniu osiemnaste urodziny obchodziła jedna z uczestniczek biegu Olga Walusiak. Z tej okazji był specjalny tort oraz hucznie zaśpiewane Sto Lat. W biegu wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły: Paulina Cekała i Eliza Kępa pod opieka Pani Małgorzaty Kasprowicz.
W tym wyjątkowym dniu biegło się bardzo dobrze obecni tam ludzie i przechodnie głośno kibicowali i dopingowali wszystkich uczestników biegu. Po przebiegniętym dystansie każda kobieta dostała różę. Paulina Cekała zajęła 83 miejsce, a Eliza Kępa 61. W biegu pomagały też uczennica z klasy IIIa Karolina Strzembowicz oraz uczennice z klasy IIIc: Zuzanna Margas, Anna Janakowska, Asia Górnowisz, Natalia Kowalewska. Pierwszy marcowy bieg można uznać za bardzo udany.