Start arrow Start
niedziela, 25 luty 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Logowanie
Witaj!
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Żegnaj
Losowy obraz
Listy dla Ziemi
Autorem jest: Piotr Sikorski   

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolski projekt Fundacji Arka zatytułowany "Listy dla Ziemi".

Pod kierunkiem Jolanty Mól oraz Joanny i Piotra Sikorskich pisali listy zachęcające do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, wzięli udział w festynie zorganizowanym przez UM w Parku Kultury i Wypoczynku, odwiedzili "Ptaszarnię" i zadbali o los ptaków, wieszając przy pomocy niezawodnego Pana Janka budkę lęgową w okolicy szkoły. Planowane są dalsze działania, między innymi umieszczenie wokół szkoły karmników.

Debata
Autorem jest: Piotr Sikorski   

Europa potrzebuje inwestycji i nowych miejsc pracy. Plan inwestycyjny określa główne kierunki rozwoju gospodarczego Europy na najbliższe lata. Będziemy o tym debatować 04 maja w gronie uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Początek debaty o godzinie 8.00

www.rsne.com.pl, www.talentypomorza.pl
Autorem jest: Marzena Śmigielska   

<>

Żyj smacznie i zdrowo
Autorem jest: Małgorzata Kasprowicz   

Dnia 15.04.2016r. odbyła się kampania społeczna programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo". Kampania miała na celu propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej dobrych nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem, w szczególności takich, jak: przeciwdziałanie marnowaniu pożywienia, świadome dokonywanie zakupów spożywczych, prawidłowe przechowywanie produktów spożywczych, umiejętność komponowania smacznych posiłków oraz uświadamianie korzyści wynikających ze wspólnego spożywania posiłków.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Zdrowiu i Pomocy Przedmedycznej
Autorem jest: Rafał Reczka   

Dnia 26.04.2016 roku Medyczne Liceum Ogólnokształcące przy Zakładzie Szkół Informatycznych w Słupsku pod patronatem Słupskiego Szpitala po raz trzeci zorganizowało międzyszkolny konkurs wiedzy o zdrowiu oraz z zakresu wiedzy przedmedycznej.

W konkursie wzięli udział uczniowie siedmiu szkól gimnazjalnych ze Słupska oraz okolicznych gmin – po dwóch reprezentantów z każdej placówki. Zawody składały się z części teoretycznej, która polegała na rozwiązaniu testu wyboru z zakresu wiedzy o zdrowiu oraz z części praktycznej polegającej na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu w losowym zdarzeniu.
Zwycięzcami konkursu okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Słupsku Dominika Strzała i Kacper Kozieł, którzy uzyskali największą łączną sumę punktów z obydwu części konkursu. Nagrody oraz dyplomy dla uczestników wręczył Dyrektora ds. Lecznictwa Pan Roman Abramowicz oraz Pani Ewelina Florek z ZSI.

Konkurs Ortograficzny - wyniki
Autorem jest: Beata Moćko   

22 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole V Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla Gimnazjów. Gościliśmy 45 uczniów, którzy w dyktandzie autorstwa dr Iwony Perużyńskiej zmagali się z zawiłościami polskiej pisowni. Tekst odczytała p. Bożena Żuk - dyrektor ODN w Słupsku.

Laureatami konkursu zostali:

  • Anna Bagińska ze Społecznego Gimnazjum UTO w Ustce - I miejsce
  • Zuzanna Brozis ze Społecznego Gimnazjum STO w Słupsku - II miejsce
  • Mariusz Roguski z Gimnazjum nr 3 w Słupsku - III miejsce
  • Olga Kowalska z Gimnazjum nr 3 w Słupsku - IV miejsce
  • Adriana Michalczyk z Gimnazjum nr 1 w Damnicy - V miejsce

Gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do ortograficznych potyczek w przyszłym roku.

Poniżej w "Czytaj całość..." zamieszczamy tekst dyktanda.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
W końcu na powietrzu!
Autorem jest: Anetta Rybak   

Nareszcie wiosna! Można wyjść z sali gimnastycznej na dwór. Pierwsze nasze wyjścia do udział z uczniami w organizowanych w mieście Słupsk biegach przełajowych (opisanych wcześniej). Biegną w nich wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele.
Dzięki ociepleniu również na lekcjach wychodzimy już na boisko szkolne i teren wokół szkoły.

Byliśmy już z kilkoma klasami na biegach przełajowych. Jest to możliwe, gdyż lekcje wychowania fizycznego mamy często realizowane po dwie jednostki. Najbardziej lubiane przez uczniów są marszobiegi i małe zabawy biegowe. Takie formy biegu dają szanse uczniom z mniejsza wydolnością do pełnego uczestnictwa w lekcji.
Przy okazji takich lekcji w terenie większą uwagę zwracamy uczniom na prawidłowe odżywianie. Okazuje się bowiem, że zdarza im się nie zjeść śniadania. Wtedy duży wysiłek jest niemożliwy, gdyż grozi omdleniem lub zasłabnięciem.
Chwile odpoczynku wykorzystujemy na pogadanki o zdrowym trybie życia i wpływie biegania na nasz organizm.

Inną formą aktywności na świeżym powietrzu to gra w zapomnianego "Palanta". Jest ciekawa bo łączy elementy biegu, rzutu,chwytu. Nasi uczniowie bardzo lubią w nią grać. Myślę, że jest świetna bo daję dużo radości i posiada elementy rywalizacji.

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 103 - 119 z 799
W skrócie© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"