Start arrow Start
sobota, 18 sierpień 2018
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
e-Dziennik
Prawo szkolne
Statut
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Projekty edukacyjne
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Logowanie
Witaj!
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Żegnaj
Losowy obraz
Inicjatywa Dobrowolki, czyli wyjazdy na szlak Bałkański
Autorem jest: Rafał Reczka   

Inicjatywa Dobrowolki, czyli wyjazdy na szlak Bałkański - spotkanie z p.Teresą Teleżyńską oraz p. Moniką Prończuk. Czy powinniśmy bać się emigrantów ? Trudne pytania na spotkaniu w naszej szkole.

Kto to jest Emigrant?, Czy powinniśmy bać się napływu emigrantów z Syrii i państw afrykańskich?, Czy exodus migracyjny spowodowany jest realnym zagrożeniem życia uciekających czy chęcią wzbogacenia się w państwach Europy Zachodniej? A może ma podtekst skrajnie religijny i tworzy podwaliny pod powstanie komórek terrorystycznych?

Na te i wiele innych pytać związanych z istotnym problemem emigracyjnym współczesnej Europy odpowiadały na spotkaniu w naszej szkole w dniu 11 marca dwie dzielne wolontariuszki Panie Teresa Teleżyńska oraz p. Monika Prończuk Obydwie dobrowolnie trzykrotnie udały się na pogranicze Grecko Macedońskie i Macedońsko Serbskie, aby osobiście pomóc uciekającym i zrozumieć ich uchodźcze decyzje.
Jakież było zdziwienie młodych słuchaczy z Gimnazjum nr 2 i 4 kiedy zrozumieli, iż przekazy medialne przedstawiające ten poważny problem nie do końca są obiektywne. Nie oddają prawdziwej tragedii zwykłych ludzi, którzy pozostawili cały dobytek swojego życia w ogarniętej wojną ojczyźnie i wraz z najbliższymi w spartańskich warunkach i niepewnością dnia jutrzejszego uciekli po życie i lepsze jutro. Na zakończenie spotkania obfitującego w relacje multimedialne ktoś z sali wykrzyczał szkoda że my Polacy tak szybko zapominamy i nierzadko stajemy się bezduszni wobec takich ludzi. Przecież tak niedawno to my uciekaliśmy i prosiliśmy o pomoc.

No właśnie: Czy emigrant z Syrii w Polsce jest gorszy od emigranta Polskiego w Wielkiej Brytanii?... to pytanie pozostawiam Tobie

Sukces Dominiki w konkursie biologicznym
Autorem jest: Joanna Sikorska   

Z radością informuję, że uczennica klasy 3c - Dominika Strzała została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego.

Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!

Rok Einsteina
Autorem jest: Marzena Śmigielska   

Z okazji ogłoszenia roku 2016 Rokiem Einsteina wraz ze Słupską Szkołą Młodych Fizyków i jej opiekunem p. F. Garszczyńskim 12 lutego zorganizowaliśmy dla wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Miasta Słupska "spotkanie" z wybitnym uczonym. Podczas 2 godzinnego spotkania uczniowie SSMF przybliżyli sylwetkę Einsteina, wyjaśnili zawiłe zagadnienia fizyczne oraz pokazali naukowca takim, jakiego nikt nie znał. Uczniowie Gimnazjum nr 4 zadbali o oprawę muzyczną oraz przedstawili ciekawą scenkę z życia Alberta Einsteina. Podczas imprezy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na Karykaturę Einsteina, a także konkurs na temat życia i twórczości wybitnego uczonego. Łatwo nie było, bo odpowiadać musieli nie tylko uczniowie, ale także ich opiekunowie. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Na konkurs plastyczny wpłynęło 17 prac z 6 różnych szkół. W kategorii gimnazjów:

 1. m-ce - Katarzyna Janczylik z Gimnazjum nr 3
 2. m-ce - Aleksandra Ciesielska z Gimnazjum nr 4
 3. m-ce - Sylwia Sołowińska z Gimnazjum nr 3

W kategorii szkół Ponadgimnazjalnych:

 1. m-ce - Marcin Grzywacz z Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
 2. m-ce - Natalia Kempa z Liceum Ogólnokształcącego nr 2
 3. III m-ce - Eliza Zakrzewska z Zespołu Szkół Technicznych

W konkursie wiedzy wyniki są następujące. W kategorii gimnazjów:

 1. m-ce - Gimnazjum nr 4
 2. m-ce - Gimnazjum nr 5
 3. m-ce - Gimnazjum nr 3

W kategorii szkół Ponadgimnazjalnych:

 1. m-ce - Zespół Szkół Budowlanych
 2. m-ce - Liceum Ogólnokształcącego nr 2
 3. m-ce - Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Odkrywamy tajemnice Kosmosu
Autorem jest: Piotr Sikorski   

Projekt pod takim tytułem zaprezentowali uczniowie klasy 2d i 2e. Zaproszonym gościom przybliżyli tematykę związaną z kosmicznymi podróżami i badaniem odległych planet. Prezentacji towarzyszyło podsumowanie konkursu na wykonanie pomocy dydaktycznej do nauczania geografii. Bezkonkurencyjna okazała się Asia Sienkiewicz z klasy 2d, której przestrzenny model układu słonecznego można obejrzeć w sali nr 6. Przypominam jednocześnie, że nadal można zgłaszać prace konkursowe w kategoriach: chemia, biologia i fizyka.

Podsumowanie Roku Matematyki
Autorem jest: Anna Twardziak   

W czwartek 11.02.2016 r. grupa uczniów z klasy 2c jako podsumowanie roku 2016 - Roku Matematyki przedstawiła projekt edukacyjny pt. "Matematyka widziana naszymi oczami". Na projekt składała się prezentacja multimedialna, która uświadomiła nam, że matematykę spotykamy nie tylko w szkole w postaci trudnych wzorów, zadań czy twierdzeń, ale mamy z nią do czynienia na co dzień, przez całe życie. Następnie mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. " Kraina matematyki", które niosło za sobą przesłanie oraz było pełne humoru. Wszyscy goście oglądając świetnie się bawili, a uśmiech nie schodził nam z ust. Od siebie jako opiekuna grupy projektowej chciałabym dodać, że jestem bardzo dumna ze swojej grupy - pełen profesjonalizm. Jeszcze raz gratulacje!!!

Sukces Kacpra
Autorem jest: Piotr Sikorski   

Kacper Kozieł z klasy 3c został finalistą konkursu geograficznego. Finałowe zmagania etapu wojewódzkiego miały miejsce w pięknym gimnazjum w... Trąbkach Wielkich. Serdeczne gratulacje!

Przedmiotowy Konkurs z Fizyki - informacja
Autorem jest: Katarzyna Kalinowska   

LISTA UCZNIÓW Z ETAPU REJONOWEGO, KTÓRZY NIE ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z FIZYKI w roku szkolnym 2015/2016

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 120 - 136 z 800
W skrócie© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"