Start arrow Start
poniedziałek, 23 październik 2017
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
Terminarz
e-Dziennik
Prawo szkolne
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Logowanie
Witaj!
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Żegnaj
Losowy obraz
Przdszkolaki w szkole
Autorem jest: Dominika Strzała   

W poniedziałek 18.01.2016r. nasze gimnazjum odwiedziła grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 15 w Słupsku. Uczennice naszej szkoły pod opieka Pani Hanny Czudowicz przygotowały dla nich wiele ciekawych atrakcji. Na początku dzieci udały się do wcześniej przystrojonej na tę okazję biblioteki, w której miały okazję popisać się swoją wiedzą na temat bajek. W wielkim skupieniu wysłuchały, przeczytanego przez Karolinę, opowiadania pt.:“Stoliczku nakryj się”. Następnie uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez Pana Łukasza Muchę. Przedszkolaki zwiedziły szkołę: salę biologiczną, gabinet dyrektora oraz świetlicę. Na pamiątkę pobytu w naszej szkole otrzymały w prezencie zakładki do książęk oraz kolorowanki przygotowane wcześniej przez naszych uczniów. Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej atmosferze i wszyscy mali goście opuszczali mury naszego gimnazjum z uśmiechami na twarzach.

Wycieczka do Gdyni
Autorem jest: Adrian Borysewicz   

Dnia 14 stycznia klasy 1A, 1B i 2B uczestniczyły w wycieczce do Gdyni. W programie przewidziano lekcję historii w Muzeum Marynarki Wojennej i udział w spektaklu pt. " Chłopi" w Teatrze Muzycznym.
W Muzeum Marynarki Wojennej mieliśmy szczęście trafić na wspaniałego przewodnika, który z pasją opowiadał o starych żaglowcach i o trudach morskiej służby. Pod okiem fachowca można było nauczyć się wiązać skomplikowane węzły żeglarskie. Wieczór spędziliśmy w jak zawsze gościnnym dla naszej szkoły.
Teatrze Muzycznym. Obejrzeliśmy barwne, dynamiczne przedstawienie przygotowane na podstawie powieści polskiego noblisty w dziedzinie literatury Władysława Stanisława Reymonta.

Spotkanie z przyrodą
Autorem jest: Joanna Sikorska   

27 stycznia uczniowie naszego gimnazjum mieli wyjątkową okazję do spotkania z przyrodą. Pasjonaci z zespołu "Spotkania z Przyrodą" przywieźli ze sobą sowy, jastrzębia i sokoła. Ciekawie opowiadali o elementach budowy ptaków drapieżnych, ich zwyczajach, a także zagrożeniach ze strony człowieka. Było to niezwykłe przeżycie. Szanować przyrodę i kochać ptaki powinni wszyscy, a już w sposób szczególny uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im. Orła Białego

Daleka Japonia i dzikie Bieszczady
Autorem jest: Piotr Sikorski   

28 stycznia gościliśmy w szkole kolejnych pasjonatów - tym razem podróżników i właścicieli biura podróży Dzikie Bieszczady. Ula i Kuba Wałachowscy opowiadali o swojej podróży do Japonii, przedstawiając ten daleki kraj od podszewki. Zaprezentowali także atrakcje proponowane przez ich bieszczadzkie biuro podróży (wycieczki, fotosafari, zielone szkoły, survival). Zapraszam uczniów i nauczycieli do odwiedzenia ich strony internetowej. Być może zaowocuje to wizytą w dzikich Bieszczadach...

Noc Biologów
Autorem jest: Dominika Strzała   

Instytut Biologii i Ochrony Środowiska przy Akademii Pomorskiej w Słupsku dnia 15.01.2016r. zorganizował zajęcia w ramach Ogólnopolskiej Nocy Biologów. Z oferty zajęć zaproponowanych młodzieży wybraliśmy najbardziej atrakcyjne dla nas. Uczestniczyliśmy w wykładzie dr Anny Zduńczyk “Ziołowe SPA czyli zastosowanie roślin w kosmetologii I kosmetyce naturalnej” oraz w warsztatach “Krew-płyn życia”, “Czarodzieje z Hogwartu” i “Chemia w barwach tęczy”.
Nasi gimnazjaliści dowiedzieli się jak można otrzymać kosmetyki domowymi sposobami, jak powstrzymać proces starzenia się i poprawić wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Uczniowie, którzy chcieli poczuć się prawdziwymi chemikami mieli możliwość wykonania wielobarwnej skali odczynu pH, miareczkowania oraz chromatografii.
Mogli również obejrzeć wiele ciekawych i nietypowych reakcji chemicznych np. burza w probówce, samozapłon gliceryny, krwawienie metali. Uczniowie stwierdzili, że czas spędzony na uczelni poszerzył ich wiedzę, rozbudził nowe pasje i pokazał, że nauka może być przyjemna.

W zajęciach uczestniczyło 50 uczniów z naszego gimnazjum pod opieką Pani Joanny Sikorskiej oraz Pani Jolanty Mól.

Jasełka 2015
Autorem jest: Administrator   

Tegoroczne "Jasełka" w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku odbyły się 21 grudnia. Udział w przedstawieniu wzięły osoby z klas 2B i 2D. Całą imprezę uznaję za bardzo udaną. Każdy mógł tam coś dla siebie znaleźć - trochę śmiechu i zabawy. Gra aktorska była bardzo przekonywująca oraz wyrazista, zmuszająca widzów do myślenia. Nie zapominajmy o rzeczy najważniejszej mianowicie jasełka to wieloletnia tradycja związana ze Świętami Bożego Narodzenia. Przedstawienie wzbudziło ogromny entuzjazm i wywołało burzę oklasków. Nasze koleżanki i koledzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój. Widać było że zarówno reżyser jak i aktorzy włożyli wiele pracy i serca w przygotowanie tego przedstawienia.

Kalendarz
Autorem jest: Administrator   
Kalendarz 2016
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 120 - 136 z 789
W skrócie


© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"