Start arrow Start
poniedziałek, 23 październik 2017
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
Terminarz
e-Dziennik
Prawo szkolne
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Logowanie
Witaj!
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Żegnaj
Losowy obraz
Strajk żywności
Autorem jest: Iwona Finke   

W zeszłym tygodniu wolontariusze z naszej szkoły znowu byli bardzo aktywni.

W poniedziałek 17.10.2016 r. braliśmy udział w corocznym "Strajku żywności". Strajkowały warzywa i owoce, strajkował chleb i inne produkty spożywcze, które krzyczały, że ich miejsce nie jest na śmietniku! Do strajku dołączyli uczniowie z wielu szkół. Nasi uczniowie chyba najgłośniej wykrzykiwali hasło z własnoręcznie wykonanego transparentu Lepiej nakarm sąsiada, bo wyrzucać nie wypada!!!

Było głośno, wesoło i edukacyjnie, a na koniec smacznie, ponieważ każdy uczestnik został poczęstowany smaczną grochówką ze świeżych produktów:) Zdjęcia z tej akcji najlepiej oddadzą klimat strajku i dramaturgię, którą przeżywają wyrzucane na śmietnik produkty spożywcze.


Wszystko rozpoczęło się o godz 10.30 pod teatrem Rondo przy ul. Niedziałkowskiego. Tam też uczniowie zaprezentowali swoje hasła, które miały być wykrzykiwane podczas marszu oraz otrzymali plakaty. Po rozpoczęciu wszyscy wyruszyli na ulicę Wojska Polskiego, którą przeszliśmy w tę i z powrotem skandując i namawiając do niemarnowania jedzenia. Po marszu uczestnicy znowu zgromadzili się pod Teatrem Rondo. Tam można było rozgrzać się oraz posilić gorącą zupą.

Myślę, że zwróciliśmy na siebie uwagę Słupszczan i postarają się nie wyrzucać jedzenia.

Tekst: Weronica Borucka

Szkolny Dzień Wolontariatu
Autorem jest: Iwona Finke   

W środę 19.10.2016 r. zorganizowaliśmy w naszym gimnazjum Szkolny Dzień Wolontariatu, na którym uczniowie szkoły mieli okazję zapoznać się z działalnością klubu" Pomagaj.MY".

Zaczęliśmy bardzo praktycznie od zapoznania uczniów klas 1 z opiekunami wolontariatu Panią Iwoną Finke oraz Panią Jolantą Mól oraz z liderkami, które wspierają ich działania tj. : Zuzanną Firlong i Magdaleną Nowakowską z kl. 2a oraz Julią Sochacką z kl.2b i Natalią Strąk z kl.2a.

Następnie głos zabrali nasi goście Pan Maciej Kosiedowski z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku, który zapoznał uczniów z ogólna ideą Wolontariatu oraz Pani Małgorzata Burjan, która przybliżyła działania Banku Żywności w Słupsku. Ciekawy film o historii dobroczynności w Polsce połączony z quizem, podsumował naszą wiedzę na temat wolontariatu.

Po spotkaniu wielu uczniów z klas pierwszych zdecydowało się pomagać innym a tym samym sobie...

Matematykiem Miesiąca Października 2016r. została ...
Autorem jest: Joanna Kaszowska   

Katarzyna Gołojuch uczennica kl.1c

Zdobywając maksymalną ilość punktów, Oprócz zaszczytnego tytułu, Kasia otrzymuje nagrodę w postaci Immunitetu, pozwalającego na zwolnienie jednorazowe z odpowiedzi lub kartkówki!

Pozostali uczestnicy:

  • Hubert Segentowski kl.2c - 10p./20p.
  • Weronika Borucka kl. 1c – 10p./20p.
  • Michał Bartuch kl.3c – 10p./20p.
  • Weronika Baryła kl. 3c – 10p./20p.

Wszystkim gratuluję i przypominam, że punkty zdobyć można z dwóch części! Zsumowane punkty przez cały okres trwania konkursu wyłonią zwycięzcę Matematycznego Orła Gimnazjum Nr 4.

Joanna Kaszowska-organizator konkursu

Spotkanie z Marcinem Prusem.
Autorem jest: Anetta Rybak   

Marcin Prus

W poniedziałek 3 października gościliśmy w naszej szkole Marcina Prusa wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej. Realizuje on kampanię społeczną "Sport moim wyborem". Jej głównym założeniem jest propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od używek. Pokazanie sportu - jako alternatywnego sposobu życia na przykładzie sukcesów reprezentanta Polski.
Pierwsza część spotkania miała na celu pokazanie kontrastu pomiędzy światem sportu, i korzyści zeń wynikających, jak i ukazanie świata używek i dopalaczy. W rozmowie uczestniczyła również Pani z Policji. Pan Marcin Prus zaprezentował złote Medale Mistrzostw Europy i Świata, opowiedział o swojej drodze do sukcesu w sporcie. Następnie odpowiadał na pytania, rozdawał autografy, pozował do zdjęć.
W tej części uczestniczyli uczniowie klas I i II. Druga część to były warsztaty. Pan Marcin Prus poprowadził zajęcia z piłki siatkowej - rozgrzewkę, ćwiczenia właściwe, stretching. Uczniowie zaangażowali się w trening i byli bardzo zadowoleni ze spotkania ze znanym sportowcem.

Regulamin
Autorem jest: Joanna Kaszowska   

Regulamin konkursu Matematyczny Orzeł (plik PDF)

Zadania
Autorem jest: Joanna Kaszowska   

PK Dolina Słupi
Autorem jest: Piotr Sikorski   

W ostatnich dniach lata uczniowie naszego Gimnazjum mieli okazję zrealizować zajęcia terenowe na ścieżkach przyrodniczych Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Podczas wycieczek mogli poznać wodne i leśne siedliska zwierząt, obserwowali oddziaływanie rzeki Słupi na kształt krajobrazu, rozwiązywali test przyrodniczy z zakresu wiedzy o Dolinie Słupi oraz bawili się przy ognisku. Serdecznie dziękujemy nauczycielom – wychowawcom klas za pomoc w organizacji zajęć i opiekę nad uczniami.

Zapraszamy do galerii...

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 52 - 68 z 789
W skrócie


© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"