Start arrow Start
poniedziałek, 23 październik 2017
 
Menu główne
Projekty
Smart Gimnazjalista
Życie szkoły
Sport szkolny
Konkursy
Wymiana młodzieży
Wolontariat
Organizacja
Terminarz
e-Dziennik
Prawo szkolne
Wymagania edukacyjne
Regulaminy
Inne dokumenty
Organizacje szkolne
Regulamin RR
Skład RR
Konto bankowe RR
SU - publikacje
Dokumentacja SU
O szkole ...
Motto szkoły
Patron szkoły
Inne
Galeria
Kontakt
Logowanie
Witaj!
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Żegnaj
Losowy obraz
Zaczynamy!
Autorem jest: Administrator   

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się o godzinie 11:00. Serdecznie zapraszamy!

Biwak surwiwalowy
Autorem jest: Michał Derra   

W dniach 16-17 czerwca odbył się biwak surwiwalowy dla klas 1c i 1e. Uczniowie zdobyli podstawową wiedzę z zakresu surwiwalu, budowali namioty, udzielali pierwszej pomocy na polu walki, uczyli się jak rozpalać ogień. Dzień pierwszy zakończył się ogniskiem z kiełbaskami i kibicowaniem polskiej reprezentacji. Drugi dzień rozpoczęliśmy o 3:30 rano i ruszyliśmy na podchody, po śniadaniu (dla niektórych było ono przedłużeniem drzemki) odbyły się wyścigi rzędów i spływy pontonem. Po powrocie do bazy wszyscy poznali kilka sztuczek z zakresu samoobrony. Każdy z uczestników otrzymał Brązową Wojskową Odznakę Sprawności Fizycznej.

Za rok znowu widzimy się na szlaku.

Zakończenie roku szkolnego
Autorem jest: Administrator   

- odbędzie się 24 czerwca na dużej hali sportowej w 2 turach

9:00 - klasy 1 i 2

10:00 - klasy 3

List Rzecznika Praw Dziecka na zakończenie roku szkolnego
Autorem jest: Administrator   

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

Już za kilka chwil opustoszeją mury Waszych szkół i pełni nowej wiedzy oraz doświadczeń rozpoczniecie upragnione wakacje.
Lato wyzwala wiele radości i energii. To okres, w którym Wasze prawo do wypoczynku i czasu wolnego, gwarantowane przez Konwencję o prawach dziecka, jest realizowane w sposób szczególny. Spędzacie więcej niż zazwyczaj czasu poza domem, dłużej pozostajecie bez opieki dorosłych.

Świetnie, prawda? Zgadzam się, to znakomita lekcja samodzielności, pod warunkiem jednak, że wszelkie wakacyjne aktywności będziecie podejmować odpowiedzialnie. Beztroskie lato to wyjątkowy przywilej młodości. Przeżyjcie je wraz z bliskimi i przyjaciółmi, tymi na których możecie liczyć. Przewidujcie niebezpieczeństwa, podejmujcie wyłącznie mądre decyzje, nie dajcie się ponieść emocjom. Zaspakajajcie dziecięcą ciekawość, ale bez zbędnego ryzyka. Aktywnie uczestniczcie w życiu kulturalnym, artystycznym czy sportowym – to również jedno z waszych niezbywalnych praw. Korzystając z uroków wakacyjnej zabawy nie zapominajcie o poszanowaniu praw innych osób kolegów, rodziców, opiekunów.

W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – Odwaga ratuje życie (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

Najserdeczniej pozdrawiam
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

Festiwal Wymiaru Sprawiedliwości i spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską
Autorem jest: Rafał Reczka   

W dniu 13 czerwca br z inicjatywy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” oddział w Słupsku przy koordynacji nauczyciela naszej szkoły Pana Rafała Reczka odbyło się spotkanie z wieloletnim sędzią i medialną ikoną Polskiego Wymiaru Sprawiedliwości Panią Anną Marią Wesołowską. Ponad godzinny pouczający wykład Pani Sędzi dał do myślenia wielu uczniom popełniającym nie zawsze świadomie drobne wykroczenia lub przestępstwa. Byli też tacy, którzy twierdzili ze nic złego nie robią, bo „robią to wszyscy”. Jednak sędziowskie i pedagogiczne doświadczenie naszego gościa nie pozostawiło złudzeń, co do tego, co jest dobre a co złe i jakie grożą konsekwencje zarówno świadomego jak i nieświadomego łamania prawa nawet przez nieletnich. Dziękując za wizytę Pani Sędzi Annie Marii Wesołowskiej pragniemy podziękować również naszym słupskim Sędziom Pani Hannie Januszko -€“ Kaflak oraz Joannie Hetnarowicz -€“ Sikora za osobiste zaangażowanie w realizację projektu współpracy naszej szkoły ze stowarzyszeniem „Iustitia”, którego efekty i dalsza część widoczne będą już w październiku na kolejnych spotkaniach.

Podróż z niespodzianką
Autorem jest: Piotr Sikorski   

Kolejna szkolna wycieczka zawiodła nas do Włoch i Austrii. Zanim przekroczyliśmy granicę z Czechami zwiedziliśmy Arado – podziemne miasto nazistów. W Padwie, mieście świętego Antoniego, sympatyczny mnich zaprowadził nas nawet za klasztorną klauzurę. W Weronie byliśmy pod balkonem Julii, spacerowaliśmy także uliczkami Chioggi określanej mianem „małej Wenecji”. Z powodu ruchów tektonicznych we Florencji i zapadnięcia się części starego miasta trzeba było ze względów bezpieczeństwa zmienić plan. Dzień spędzony w słoweńskim miasteczku Pirania okazał się miłą alternatywą. W drodze powrotnej zawitaliśmy do Missuriny i Cortinny d’Ampezzo w Dolomitach. Byliśmy na wysokości 2333 m n.p.m. i przenocowaliśmy w alpejskim pensjonacie.

Noc Muzeów
Autorem jest: Wiktoria Arciszewska   

W dniu 21.05.2016r. w godzinach 17.30-21.00 nasi wolontariusze kolejny raz wzięli udział w Nocy Muzeów organizowanej w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Uczniowie pilnowali porządku na salach wystawowych, przygotowywali zabawy dla najmłodszych, pomagali przy organizacji, zabawiali gości, dokumentowali wydarzenie. Dla wszystkich był to sposób na zdobycie nowego doświadczenia, a także na ciekawe spędzenie sobotniego wieczoru. Mimo zmęczenia, wolontariusze opuszczali Zamek Książąt Pomorskich z uśmiechami na twarzach i nowo zdobytą wiedzą. Serdecznie dziękujemy zaangażowanym uczniom!

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 69 - 85 z 789
W skrócie


© 2006 by Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4
im. Orła Białego w Słupsku


Projekt pn."Smart Gimnazjalista, czyli zajęcia rozwijająco-doskonalące dla uczniów szkół gimnazjalnych"